The Grand Tour S03E13 - Survival of the Fattest [VYDÁNO]

upraveno 9. duben 2019 v Titulky
The Grand Tour S03E13 - Survival of the Fattest

The Grand Tour S03E13 - Survival of the Fattest aneb Přežití nejtlustších

O překlad se stará TGTT - Top Gear Translation Team
 • Anglické titulky: ANO
 • verze: QOQ
 • Překlad: 100 %
 • Korektura: 100 %
 • Časování: 100 %
 • Očekávané datum vydání: 9. dubna 2019
 • Download: http://topgear.sovicka.net

Komentáře

 • Sice chápu, že žijete vlastní životy :) ale posunout datum z 8.4 což už bylo moc dlouho od pátku pro všechny fandy, na 9.dubna je prakticky je hrozné.
 • Ty asi nepamatuješ dobu, kdy se na titulky k TG čekalo skoro týden...
 • Jako děti, ještě chvilku kafrejte kreténi, sovička zavře krám a nebudeme mít nic...
 • upraveno 9. duben 2019
  Chlapci, chlapci... Klid...

  My sami s Neem z toho nemáme radost, že titulky ještě nejsou vydané. Dneska to bude.

  A v případě dalších dotazů/připomínek vám předám kontakt na manželku, aby vám vysvětlila, jak nadšená je z toho, že mám 14 víkendů za sebou vyblokovaných překládáním... B) B)
 • Děkuji za všechny titulky. Vaší práce si moc vážím a manželce děkuji za trpělivost.
 • hama4tux nikdo ti nebrání kouknout na to v angličtině a nebo si to přeložit sám.......Děkuji za práci malej už se těší,já už to viděl v ENG.
 • @hama4tux tak se během čekání zatím nauč anglicky...! Můžeme být rádi, že to někdo zadarmo a dobrovolně ve svém volnu překládá. Asi by rádi překládatelé také měli víkend.. Za nás normální (nekretény), děkujeme za titulky :)
 • I já moc děkuju pánové za vaši práci pro nás. Já si rád počkám, sice jsem natěšenej jak malej, ale perfektní práce vyžaduje svůj čas. Přeložit všechny slovní hříčky z angličtiny tak aby dávaly smysl v češtině ani nejde, překladatel je musí znovu vymyslet.
 • Kniha Genesis / Starý zákon

  Genesis, též První kniha Mojžíšova, je první knihou hebrejské i křesťanské bible. Kniha je součástí židovské Tóry, která je křesťany označována jako Pentateuch neboli Pět knih Mojžíšových, první části židovského Tanachu, křesťany označovaného Starý zákon.

  Genesis pojednává o mytickém pojetí nejstarších dějin lidstva od stvoření světa po patriarchy Abraháma, Izáka a Jákoba. Obsahuje řadu známých příběhů, jako jsou například stvoření člověka (Adam a Eva), vyhnání z ráje, Kain a Ábel, Noe a potopa, Babylonská věž, Sodoma a Gomora, obětování syna Izáka nebo vznik dvanácti izraelských kmenů.

  Quiche

  Quiche [kyš] je tradiční francouzský druh slaného koláče, který je poměrně lehký na přípravu. Hodí se hlavně jako předkrm, ale je možné ho podávat i jako lehkou večeři. Tradičně je koláč připraven ze smetany a šunky, jako například nejznámější z nich Quiche Lorraine. Jiné varianty mohou obsahovat i sýr, mléko, rajčata, cibuli či mořské plody. Francouzské domácnosti mají často své vlastní varianty.


  Mörön / Murun

  Město v Mongolsku, doslovný překlad je řeka. Mají tam i letiště :-)


  Zuřící býk

  Zuřící býk (v anglickém originále Raging Bull) je americký dramatický životopisný film z roku 1980 režiséra Martina Scorseseho. Scénář Paula Schradera a Mardika Martina je adaptací memoáru Jakea LaMotty Raging Bull: My Story. Robert De Niro ztvárnil v hlavní roli boxera střední váhy Jakea LaMottu, jehož sadomasochistické běsnění, sexuální žárlivost a zvířecí chtíč posunuly hranice boxu, ale také zničily jeho vztah s manželkou a rodinou. V roli Jakeova bratra a manažera s dobrými záměry Joeyho, který pomáhal Jakeovi bojovat s jeho vnitřními démony, se objevil Joe Pesci. Jakeovu týranou manželku Vickie ztvárnila Cathy Moriarty.

  Po počátečních smíšených reakcích kritiky (a kritice kvůli násilnému obsahu) začal být snímek kritiky uznávaný a je dnes zařazován mezi nejlepší filmy všech dob.


  Obsedantně kompulzivní porucha (OCD)

  Obsedantně-kompulzivní porucha, zkratkou OCD (z angl. obsessive-compulsive disorder) je duševní porucha. Hlavním rysem jsou opakované vtíravé myšlenky a nutkavé činy.

  Člověka, který poruchou trpí, trápí nepříjemné myšlenky a úlevu od nich nalézá tak, že opakovaně provádí určitou činnost:

  musím zkontrolovat zamknuté dveře 3krát, protože dvojka není hezké číslo,
  každé ráno, když vstávám, musím šlápnout na zem nejprve levou a potom pravou nohou, jinak se něco stane,
  obcházím na chodníku kachličky a listí,
  pořád se myji, protože mám strach z bakterií,
  neustále přeskládávám již uspořádané věci, např. oblečení, výpalky z laseru, ...
  další podobné případy.

  Jak divoký


  Jak divoký (Bos mutus) je jeden ze zástupců pravých turů adaptovaný pro život ve vysokohorských oblastech centrální Asie. Je ohrožený vyhubením. Domestikovanou formou divokého jaka je jak domácí (Bos grunniens).

  Jak divoký patří k nejmohutnějším turům, samec dorůstá kohoutkové výšky až 210 cm a dosahuje hmotnosti kolem jedné tuny. Kráva je daleko menší než býk a dorůstá hmotnosti nejvýš 500 kg. Jak se vyznačuje mimořádně dlouhým trupem. Hrudník je tvořen čtrnácti páry žeber, namísto třinácti u ostatních turů. Hlava je ozdobena mohutnými rohy, které jsou až 120 cm dlouhé a u kořene mohou mít rohy býka obvod až 50 cm, krávy divokých jaků a jaci domácí mají rohy jen o málo kratší, ale daleko slabší. Srst je hnědočerná až černá, hustá, vlnitá a ve spodní části a končetinách prodloužená. Na krku a hrudi splývá srst do výrazné hřívy. Neobyčejně bohatě osrstěný je také ocas, z něhož se v minulosti vyráběly v Indii oháňky proti hmyzu (čámara), ve staré Číně ozdoby úřednických klobouků a v Mongolské či Osmanské říši vojenské odznaky zvané tugy (nesprávně zvané koňské ohony).

  Gobi

  Gobi je jedna z nejstarších a největších pouští světa, ale oproti ostatním suchým oblastem má několik nepravidelností, které ji od ostatních značně odlišují. Rozkládá se v severní Číně a jižním Mongolsku. Poušť je ohraničena pohořím Altaj a travnatými stepmi Mongolska na severu, Tibetskou náhorní plošinou na jihozápadě a Velkou Čínskou nížinou na jihovýchodě.

  Čingischán

  Čingischán (též Čingizchán, Džingischán, nebo Džingis-chán (lze volně přeložit jako velký vládce), rodným jménem Temüdžin) byl sjednotitelem mongolských kmenů, prvním Velkým chánem Mongolů a jedním z nejslavnějších vojevůdců a dobyvatelů na světě. Narozen pravděpodobně v roce 1162 (nebo 1155, 1161 či 1167), zemřel 18. srpna 1227. Pocházel z klanu Bordžiginů.

  Díky moderním metodám genetického výzkumu bylo objeveno, že v současnosti žije asi 16 milionů nositelů jeho alel, tedy jeho přímých potomků. V rámci objektivity je nutné dodat, že původcem genetického znaku, tzv. hvězdicové aeoly může být i jeho otec, popř. děd, což by bylo možné definitivně rozhodnout po získání genetického materiálu, který by prokazatelně pocházel z jeho ostatků. Vzhledem k jeho životopisu je však rozšíření znaku Temüdžinem téměř jisté (měl asi 600 oficiálních konkubín). Jeho hrob však dosud nalezen nebyl.

 • Moc moc děkuji, jste skvělí!
 • hama4tux napsal(a):

  Sice chápu, že žijete vlastní životy :) ale posunout datum z 8.4 což už bylo moc dlouho od pátku pro všechny fandy, na 9.dubna je prakticky je hrozné.

  Mír :) Taky bych byl nedočkavej. Vlastně jsem. Každý díl :smiley:
 • adminTGT napsal(a):

  The Grand Tour S03E13 - Survival of the Fattest

  The Grand Tour S03E13 - Survival of the Fattest aneb Přežití nejtlustších

  O překlad se stará TGTT - Top Gear Translation Team

  • Anglické titulky: ANO
  • verze: QOQ
  • Překlad: 100 %
  • Korektura: 100 %
  • Časování: 100 %
  • Očekávané datum vydání: 9. dubna 2019
  • Download: http://topgear.sovicka.net
  Mockrát děkuji super práce jsem za to moc vděčný
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.