Ahoj cizinče!

Vypadá to, že zde ještě nevlastníš účet. Pokud se chceš zapojit do diskuze, klikni na jedno ze dvou tlačítek níže.

The Grand Tour S03E11 - Sea to Unsalty Sea [VYDÁNO]

upraveno 24. březen 2019 v Titulky
Výlet od Černého moře ke Kaspickému moři
 • Bentley Continental GT
 • Aston Martin DBS Superleggera
 • BMW M850i
O překlad se stará TGTT - Top Gear Translation Team
 • Anglické titulky: ano
 • verze: QOQ
 • Překlad: 100 %
 • Korektura: 100 %
 • Časování: 100 %
 • Očekávané datum vydání: 24. března 2019
 • Download: http://topgear.sovicka.net

Komentáře

 • Zdravím, pánové mohu se zeptat jestli to stihnete dnes?
 • upraveno 24. březen 2019
  David IV. (1073—1125), také Budovatel nebo Stavitel je považován za jednoho z nejvýznamnějších gruzínských králů z dynastického rodu Bagrationů. Vládl Gruzínskému království od roku 1089 až do své smrti v roce 1125. Byl velice charismatický a energický panovník. Jeho vláda započala zlatou éru gruzínských dějin, v které úspěšně pokračovala královna Tamara Gruzínská. Gruzínské království se v jejich éře stalo nejsilnějším státním útvarem na Kavkaze.

  Kvevri je objemná keramická nádoba podobná amfoře, která se používá v Gruzii k výrobě vína tzv. kachetinskou metodou. v Arménii se jí říká karas, v západní části Gruzie čuri.

  Yak Aircraft Corporation (dříve konstrukční kancelář Jakovlev) je ruský letecký výrobce a konstrukční kancelář (neboli zkratkou OKB), kterou roku 1934 založil Alexandr Sergejevič Jakovlev jako OKB-115. Během druhé světové války se zde vyrábělo množství různých typů stíhacích letadel. Po válce zkonstruovala kancelář i několik typů vrtulníků.

  His Master's Voice (česky Hlas jeho pána), původním názvem The Gramophone Company, je britské hudební vydavatelství vzniklé roku 1908. Jeho známé logo se psem, které vytvořil malíř Francis Barraud, se používá od roku 1909 a bylo zobrazováno (do poloviny 20. let na základě licence) i na gramofonových deskách vyráběných v Čechách (do roku 1938 v Ústí nad Labem a poté až do roku 1942 a znovu krátce v roce 1945 v Praze).

  His Master's Voice
 • upraveno 24. březen 2019
  Loď Man-of-war

  Man-of-war


  Fregata byla původně malá a rychlá veslovo-plachetní obchodní, později plachetní válečná loď. Označení se používalo v 15.–17. století poměrně obecně, podobně jako slovo „loď“ nebo „člun“. Prošla dlouhým vývojem až do 20. století. V současnosti se jedná o válečné plavidlo zpravidla menší než torpédoborec a větší než korveta.

  AvtoVAZ (v minulosti pouze VAZ) je ruská firma vyrábějící automobily značky Lada. Jejich produkce probíhá ve městě Togliatti ve Volžském automobilovém závodě. Značka Lada byla vybrána pro export automobilů, které byly na tehdejším sovětském trhu prodávány pod značkou Žiguli. Od 80. let se označení Lada používalo i v Sovětském svazu. Nejúspěšnějším modelem Lady a zároveň nejprodávanějším ruským modelem byla Lada 2105/2107 (také Žigulík).

  ČasopisWhat Car?

  Časopis What Car?
 • upraveno 24. březen 2019
  Gjandža (ázerbájdžánsky Gəncə, rusky Гянджа, Gjandža) je druhé největší město Ázerbájdžánu.

  -------------------------------------------------------------------

  Marihuana je konzervovaná léčivá látka, ale též psychotropní látka,[p 1] která se získává usušením květenství samičích rostlin konopí s obsahem tetrahydrokanabinolu (THC) nad 0,3 %. V České republice je legální pouze na lékařský předpis. Výraz marihuana pochází z mexické španělštiny, o přesném původu se ale stále spekuluje.

  Název byl použit i jako propagandistický prostředek boje proti pěstování a užívání konopí.Slangově, zvláště pak jejími uživateli, bývá označována mnoha různými názvy jako např. tráva, ganja, čudka či skunk (původně název konkrétní odrůdy). Označení marijánka je archaismus a v současné době se příliš nepoužívá.
 • upraveno 24. březen 2019
  Eeyore = Ijáček
  (EeyoreW - BM W)  Cotswolds je oblast na západě Anglie, dlouhá asi 145 km a široká 40 km. Zvlněná krajina je vymezena městy Bath, Oxford a Stratford-upon-Avon, leží na území hrabství Gloucestershire, Oxfordshire, Somerset, Warwickshire, Wiltshire a Worcestershire, centrem je město Gloucester. Protéká jí řeka Severn, v jihovýchodní části Cotswolds pramení Temže. Oblast byla osídlena už v neolitu, její název je odvozen od kultu keltské bohyně Cudy. Je známa pod přezdívkou „srdce Anglie“.  Alkoun úzkozobý (Uria aalge) je středně velkým druhem alky (délka 38-46 cm, rozpětí křídel 61-73 cm). V Evropě hnízdí na severozápadním pobřeží od Arktidy na jih po Bretaň ve Francii, severozápadní Španělsko a Portugalsko. Ve svatebním šatu je celý černý s bílým břichem, v prostém šatu má bílou hruď, krk, bradu a tváře. Dvakrát byl pozorován také v České republice.


  "Jar" Fairy Liquid

  Fairy Liquid
  jar.jpg 66.4K
 • Tomi93 napsal(a):

  Zdravím, pánové mohu se zeptat jestli to stihnete dnes?

  Velmi pravděpodobně ano, probíhají korekce a časování...
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.